HONOROWY PATRONAT:
KOORDYNATOR:

   WYDARZENIA

„Co trzy i pół minuty ktoś umiera w UE na skutek przyczyn związanych z pracą. Oznacza to prawie 167 000 przypadków zgonów rocznie spowodowanych wypadkami przy pracy (7 500) lub chorobami zawodowymi (159 500). Co cztery i pół sekundy jakiś pracownik w UE ulega wypadkowi powodującemu, że musi on pozostawać w domu przez co najmniej trzy dni robocze. Liczba wypadków przy pracy, których skutkiem są trzydniowe lub dłuższe nieobecności w pracy, jest ogromna — wynosi ponad 7 mln rocznie.”

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy

Konferencja na targach INTERMASZ w Poznaniu
„Transport mechaniczny na placu budowy – ograniczanie zagrożeń zawodowych”, pod takim tytułem Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu w ramach Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Zagrożeń Zawodowych w latach 2013 – 2012 przy współudziale pracodawców zrzeszonych w Porozumieniu dla Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie, zorganizował konferencję podczas odbywających się w Poznaniu w dniach od 21 do 24 maja 2014 r. Międzynarodowych Targów Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ.

aa
Wielkopolskie obchody Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy
W siedzibie firmy Andre Abrasive Articles w Kole z udziałem władz administracyjnych i samorządowych powiatów konińskiego i kolskiego, przedstawicieli organów nadzoru nad warunkami pracy, ponadzakładowych organizacji związkowych, organizacji pracodawców oraz członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP odbyły się 25.04.2014 r. wojewódzkie obchody Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy.

aa
Konferencja panelowa i pokaz bezpiecznej eksploatacji wózków podnośnikowych podczas targów SAWO 2014
Podczas odbywających się w Poznaniu dniach od 9 do 11 kwietnia 2014 r. XXII Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2014, Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu przy współpracy z partnerami Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Zagrożeń Zawodowych w latach 2013 – 2020 zorganizował I Panelową Konferencję dotyczącą ograniczania zagrożeń zawodowych w transporcie.

aa
BEZPIECZNA PRACA TO SIĘ OPŁACA – konferencja w Pile
Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia na stanowiskach pracy podstawą sukcesu ekonomicznego, wizerunku firmy oraz zadowolenia pracowników. Powyższe założenia stanowiły podstawę wystąpień uczestników konferencji „Bezpieczna praca, to się opłaca” zorganizowanej w Pile 15.11.2013 r.

aa
Inauguracyjne posiedzenie Wielkopolskiej Komisji Ograniczania Zagrożeń Zawodowych
Ograniczenie liczby wypadków przy pracy oraz zagrożeń zawodowych a także kształtowanie i propagowanie kultury bezpieczeństwa pracy to główne założenia zainaugurowanej na posiedzeniu w dniu 13 września 2013 r. Wielkopolskiej Komisji Ograniczenia Zagrożeń Zawodowych.

aa
Konferencja w Gdańsku
W dniach 29-30 sierpnia w Gdańsku odbyło się seminarium poświęcone standaryzacji usług leśnych, zorganizowane przez Lasy Państwowe przy współudziale Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych i Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie w ramach projektu „Rzetelne Przedsiębiorstwo Leśne”, w którym Państwową Inspekcję Pracy reprezentowała Teresa Domżalska – inspektor pracy specjalista.

aa
Posiedzenie Komisji Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Wypadków przy Pracy
W dniu 22.05.2013 w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu odbyło się posiedzenie Komisji Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Wypadków przy Pracy.

aa
Wielkopolskie obchody Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy
Nestle Polska S.A. Oddział w Kaliszu, laureat XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” był gospodarzem zorganizowanych 24.04.2013 r. regionalnych obchodów Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy.

aa

GOSPODARNY, SOLIDNY, BEZPIECZNY W PRACY
© Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu
Ostatnia modyfikacja: 28.06.2018 webmaster@poznan.pip.gov.pl
Content Management Powered by CuteNews